نیچرز اونلی _ دابل بوول


پرسش و پاسخ با دکتر سینا زارع داروساز بالینی

درمان خستگی‌ها روزانه

درمان خستگی های روزانه، با مکمل دابل بول

دابل بول یک مکمل دارویی که تركیبی از جینسینگ و گوارانا است، می باشد. مهم‌ ترین ماده‌ای که این مکمل را از مکمل‌های دیگر مستثنا می کند وجود گوارانا در آن است.

 


در مورد خواص جینسینگ و گوارانا توضیح می دهید؟

جینسینگ ریشه نوعی گیاه است که اولین‌ بار حدود هزار سال پیش مورداستفاده چینی ها قرار ‌گرفت. این گیاه دارای خواص بی شماری در بهبود سلامت انسان است این ریشه یعنی جینسینگ، به پای انسان معروف است.

از گوارانا به‌عنوان انرژی زا استفاده می کردند، اما بعدها بر اساس آزمایشات مکرر، مشخص شد که گوارانا روی خستگی ناشی از ام‌اس و شیمی درمانی نیز، موثر است. غیر از بیمارهایی  که ذکر شدند، این گیاهان روی رفع خستگی افراد عادی هم تاثیر بسزایی دارند.

مکمل دابل بول بسته‌های 30 تایی دارد که قیمت آن حدود 38 هزار تومان می باشد. همان طور که ابتدا گفته شد ترکیبات این مکمل از جینسینگ و گوارانا و همچنین ویتامین های گروه ب است كه در افزایش انرژی ضروری هستند.

گیاه گوارانا


اشاره‌ای به خواص جینسینگ:

این داروی گیاهی از راه‌های مختلفی می تواند روی سلامت افراد تاثیر بگذارد. برخی از این خواص عبارتند از: تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان خستگی ناشی از سرطان و همچنین کاهش فشارخون. به علاوه، بسیاری از تحقیقات پزشکی بالینی اثبات کرده اند که جنسینگ می تواند برای درمان خستگی، افزایش هشیاری و مقابله با برخی علائم یائسگی مفید باشد.

ریشه جنسینگ

تقویت کننده سیستم ایمنی

مکمل دابل بول در رفع خستگی و تقویت سیستم ایمنی تاثیر دارد

در مرحله اول برای رفع خستگی و استرس این مکمل مورد استفاده قرار می گیرد (خستگی ام‌اس و شیمی درمانی و بیماری های مزمن و روزانه) مکانیسمی که در آن قرار دارد این است که وقتی در معرض استرس قرار داریم، کورتیزول بالا رفته که متقابلاً استرس و فشارخون هم بالا می رود که روی قلب تاثیر خواهد گذاشت. این تأثیرات به هیچ عنوان جنبه مثبتی ندارند و با عوارض برای فرد همراه هستند. نقش جینسینگ در مکمل دابل بول، این است که میزان کورتیزول را در بدن کاهش داده و از طریق ادرار آن را دفع می کند که از این طریق شرایط بدن را به حالت نرمال بازمی گرداند. عملکرد این مکمل به این صورت است كه بدون آنکه انرژی مضاعف به بدن ببخشید خستگی را از بدن خارج می کند. فراموش نکنید که این دارو انرژی زا نیست بلکه با ترکیباتی که دارد برای رفع خستگی موثر است. نوشابه‌های انرژی زا به بدن کالری می دهند در صورتی که مکمل دابل بول قادر است چرخه‌های انرژی زای بدن را دوباره فعال و از آن طریق روی رفع خستگی تاثیرگذار باشد.


تقویت سیستم ایمنی:

مکمل دابل بول روی سیستم ایمنی تاثیر مثبت دارد و فعالیت گلبول‌ های سفید را بالا می برد. گاهی اوقات خستگی های مداوم و ابتلا به سرماخوردگی های مكرر در افراد ممکن است ناشی از کاهش فعالیت گلبول‌ های سفید باشد. در نتیجه فعالیت گلبول‌ های سفید بالا رفته که از این طریق ایمنی بدن را هم بالا می برد.

یائسگی و سلامت میل جنسی

به خستگی دوران یائسگی با مکمل دابل بول پایان دهید

در این دوران بانوان سه مرحله را پشت‌ سر می‌گذارند؛ قبل از یائسگی، یائسگی و بعد از یائسگی. در تمام این دوران میزان استروژن بالا و پایین می‌شود که درنهایت میزان این هورمون پایین آمده و در آخر به جایی می‌رسد که متوقف می‌شود. زمانی که استروژن بدن پایین باشد امکان بروز برخی مشکلات هم شایع خواهد بود. ازجمله میل جنسی کاهش پیدا می‌کند، چراکه در نبود استروژن، ترشحات مخاطی سلول های واژینال شدیدا کاهش پیدا کرده و علاوه بر آن ضخامت سلول‌ها هم پایین می‌آید و در نتیجه احساس سوزش و خارش در واژن ایجاد می گردد. جینسینگ موجود در مکمل دابل بول می‌تواند تاثیر مثبتی روی این مشکل بگذارد چرا که جینسینگ عملکردی شبیه استروژن دارد، یعنی روی هورمون به هیچ عنوان تاثیر نمی‌گذارد اما در بهبود سلامت جسمانی و جنسی تاثیر گذار است. یکی دیگر از عوارض شایع در دوران یائسگی، افسردگی است که در برخی مواقع افسردگی نیست بلکه موضوعی تلقینی است. جینسینگ در برطرف کردن این مشکل هم نقش دارد.

افزایش میل جنسی:

مکمل دابل بول در افزایش میل جنسی نه‌تنها در خانم‌ها بلکه در آقایان هم تاثیرگذار است. با مصرف این مکمل میزان نیتریک اکساید بالا رفته که به‌ دنبال آن مشکل نعوظ هم برطرف خواهد شد.

 


ناباروری آقایان:

اگر مشکل ناباروری ناشی از کاهش میزان اسپرم باشد این مکمل می تواند در رفع این مشکل کمک بسزایی داشته باشد، زیرا میزان اسپرم و همین طور تستسترون را به‌صورت طبیعی بالا برده و عوارض جانبی هم به همراه ندارد.

عوارض و تداخلات دارویی

آیا گوارانا و جینسینگ (دبل بول) با عارضه همراه هستند؟

در مرحله اول باید به این نکته اشاره کنیم که این مکمل روی قلب هیچ تاثیر سوئی نداشته و تپش قلب و فشارخون را در افراد بالا نمی برد. روی ای سی جی در بیمارانی که دوز خیلی بالا استفاده کردند هم تاثیر منفی ندارد. پس به‌طور کلی می توان افراد را از این موضوع آگاه کرد که این مکمل روی قلب و کبد هیچ گونه عارضه‌ای ندارد. مگر این که شخص به ترکیبات جینسنگ و یا گوارانا و یا ویتامین های گروه ب که این محصول داراست حساسیت داشته باشند.

معدود بانوانی که از جینسینگ استفاده کرده‌اند، دچار واژینال بلیدینگ یا همان خونریزی واژینال شده‌اند. اما این اتفاق در کمتر از یک‌ درصد و یک در هزار خواهد بود. اما در صورت مشاهده چنین مشکلی به محض قطع مصرف دارو، این مشکل هم از بین خواهد رفت.


چه افرادی نباید مصرف کنند؟

به‌طور کلی در بارداری و شیر‌دهی توصیه نمی شود و باید برای افراد بالغ مصرف شود. افراد جوان و نوجوان بهتر است از این مکمل استفاده نکنند یعنی از 18 سالگی به بعد توصیه به مصرف آن می شود، چراکه هنوز آزمایش‌های لازم روی اطفال و نوجوانان صورت نگرفته تا با عوارض احتمالی آن آشنا شویم.

 

دوز مصرف چقدر باید باشد؟

روزی یک یا دو عدد کافی است. ترجیحاً توصیه می شود این مکمل صبح‌ها استفاده شود؛ زیرا هرقدر به سمت شب برود، باعث می شود بیمار دچار مشکل بیخوابی شود.

 

زمان اثربخشی چه زمانی است؟

این یک مکمل است و نمی‌توان همان موقع نتیجه آن را احساس کرد. در حقیقت این مکمل در بالا بردن سطح هشیاری و سلامت انسان وقتی احساس خستگی می کنیم موثر است و انرژی مضاعف به ما نمی دهد. یک مکمل غذایی هیچ‌وقت نمی‌تواند مانند یک نوشابه انرژی‌زا عمل کند بلکه به مرور زمان از فواید آن بهره‌مند خواهیم شد.

 


آیا تداخلات دارویی دارد؟

جینسنگ در بدن ویتامین کا آزاد می کند که با وارفارین، هپارین، آسپیرین و این دسته از داروها تداخل دارویی دارد و تاثیر وارفارین و آسپیرین را پایین می آورد. بنابر این استفاده هم زمان از آسپیرین و جینسنگ منع مصرف دارد کسانی که انسولین یا داروهای دیابتی استفاده می کنند، قندخون آنها به‌شدت افت می کند و حتی می تواند باعث غش کردن آنها شود.

یکی از خاصیت‌های جینسینگ این است که قندخون را پایین می آورد. البته باید به این نکته اشاره شود که این مکمل برای افرادی که دیابتی هستند منع مصرف ندارد اما توصیه می شود بعد از تزریق انسولین دو تا سه ساعت از مصرف مکمل دبل بول خودداری کنند.

فرم تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

خیابان مطهری، بعد از چهارراه مفتح، خیابان سلیمان خاطر، پلاک 116، برج دلتا، طبقه اول

تلفن تماس :

02188344318

09129583551

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.