اپتی ویژن

اپتی ویژن

 

اپتی ویژن، درمان نوین خستگی چشم:

خستگی دید، درد چشم، تاری دید، سردرد، خشکی چشم از جمله نشانه های خستگی چشم (Eye Strain) هستند.

فعالیت و خیرگی مستمر چشم مانند: تماشای طولانی مدت تلویزیون، مطالعه زیاد، استفاده از کامپیوتر، موبایل و بازی های رایانه ای از عوامل خستگی چشم هستند. اما امروزه مهمترین علت خستگی چشم در استفاده زیاد از موبایل و فعالیت زیاد در شبکه های اجتماعی است. خانواده های ایرانی روزانه چندین ساعت را به تماشای تلویزیون می پردازند. کارمندان شرکت های آی تی روزانه ساعت های زیادی به مانیتور خیره می شوند و سبک زندگی مدرن، کودکان را از بازی با همسالان و دوستان خود در پارک و کوچه به فضاهای کوچک آپارتمان و پای بازی های رایانه ای کشانده است. طبق آمار، دو برابر جمعیت کشور، ما سیم کارت فعال داریم و شبکه های اجتماعی را جایگزین روابط اجتماعی کرده ایم که همه این عوامل زمینه ساز بیماری و آسیب های مختلف چشمی هستند.


از طرف دیگر چون بسیاری از امور روزمره به ابزار دیجیتالی وابسته شده است، چاره ای به جز استفاده از آن نیست. اما مدیریت میزان استفاده از آن ضروری است. همچنین تقویت و حفاظت از چشم ها از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود. اپتی ویژن به دلیل دارا بودن ویتامین های A,C,E  و نیز مواد معدنی مانند سلنیوم در رفع خستگی چشم نقش بسزایی دارد.

 

نکته: البته گاهی اوقات ممکن است خستگی چشم نشانه یک بیماری خاص باشد که در این صورت حتماً به پزشک باید مراجعه کرد.

خستگی چشم

نگاهی کلی به بیماری های چشمی که اپتی ویژن به بهبود و یا درمان آنها کمک می کند:

به دلیل سبک زندگی امروزی و شیوع برخی از بیماری ها مشکلات چشمی در افراد افزایش پیدا کرده است. اما برخی از افراد تا زمانی که دچار مشکلات چشمی حاد نشوند، توجه خاصی به آن ها نشان نمی دهند که این بسیار اشتباه است. چرا که قبل از بروز هر مشکلی باید از آن پیشگیری کرد.

 1. افراد مبتلا به خستگی چشمی (Eye Strain) و سر درد، تاری دید و خشکی چشم ناشی از آن

2. افراد بالای 50 سال که به علت کمبود برخی از ویتامین ها به همراه کهولت سن، موجبات کاهش دید و اختلال در عملکرد شبکیه و تحلیل رفتن آن که اصطلاحاً به آن (Age Related Macular Degeneration) ARMD گفته می شود، به وجود می آید.

3. افراد درگیر با فتوفوبیا (نور گریزی) که چشمانشان به نور حساسیت نشان می دهد. به خصوص در شب یا در حضور لامپ های فلوروسنت، نور زرد و.... این مشکل بروز پیدا می کند. این مشکل بینایی را ممکن است برخی از اسکی بازان در پیست اسکی، رانندگان جاده هنگام ظهر و کارگران ذوب آهن تجربه کرده باشند.

4. در افراد مبتلا به دیابت (رتینو پاتی دیابتی) اختلالات عروقی و خونریزی شبکیه موجب اشکالات دید و بینایی در آنان می گردد، دیدن لکه های سیاه از جمله نشانه های آن است. (Diabetic Retinopathy).

5. اشخاص هایپر تیروئیدی در معرض آسیب چشمی هستند که دارای نشانه های ظاهری مانند بیرون زدگی غیر عادی کره چشم ها از حدقه می باشند و که ضعف بینایی و آسیب های چشمی از دیگر عوارض آن است.

(Thyroid Eye Orbitopathy).

6. کسانی که دچار Cataract یا آب مروارید شده اند. (Cataract).

7. افراد فعال در اینترنت، شبکه های اجتماعی، استفاده کنندگان از کامپیوتر، کسانی که تلویزیون زیاد تماشا می کنند، دچار ضعف، خستگی و خشکی چشم و ... می شوند.

8. بیماران مبتلا Retinitis Pigmentosa یا التهاب شبکیه

 

تمامی مشکلات نام برده شده را می توان با کمک محصول اپتی ویژن تا حد زیادی بهبود داد و حتی از بروزشان پیشگیری کرد.

AMD دژنراسیون ماکولار

تاثیر اپتی ویژن بر بهبود آسیب های ناشی از تحلیل ماکولار شبکیه چشم:

روند پیری چشم نیز  مانند دیگر اعضا بدن از سن 50 سالگی شروع می شود. علاوه بر کهولت سن، میزان تغذیه از مینرال ها و  ویتامین ها در سلامت و تقویت چشم اثر زیادی دارند. از این رو افزایش سن و ضعف تغذیه موجبات این بیماری را فراهم می آورد تا آنجا که بسیاری از افراد جامعه که در مسیر سالمندی هستند با ضعف بینایی و اختلال در عمکرد شبکیه و تحلیل رفتن آن دست به گریبان هستند.

 

علائم ARMD (تحلیل ماکولار مربوط به افزایش سن) چگونه بروز می کند؟

علائم این بیماری که شما حتماً باید بدانید، تاری چشم و موج دار دیدن خطوط یا دیدن اشیاء به صورت لکه ای است. کج دیدن اشیاء، کوچکتر و بزرگتر دیدن آنها از دیگر علائم این بیماری هستند.

به غیر از سن عوامل دیگر از جمله استفاده زیاد از تلویزیون، نور خورشید، سیگار، استرس و موارد دیگر باعث ابتلا به این بیماری می شوند. بنابراین این بیماری روی دید تأثیر می گذارد و فرد وقتی به چیزی نگاه می کند لکه های سیاه می بیند.

 

 

نقش اپتی ویژن در پیشگیری  و درمان ARMD (Age Related Macular Degeneration):

اپتی ویژن به دلیل وجود لوتئین باعث بهبود ماکولا می شود و در بازگشت ماکولا به حالت عادی و در نتیجه بازگشت اثر محافظتی ماکولا موثر است. علاوه بر لوتئین ویتامین هایی هم که دارد خودشان به تنهایی در بازیابی عمکلرد ماکولا مؤثر هستند.

 

١٠میلی گرم لوتئین در روز لازمه سلامت ماكولاست و این مقدار لوتئین در تغذیه روزانه ما موجود نیست. برای بهبود سلامت چشم و كمك به پیشگیری از AMD محصول اپتی ویژن دارای میزان لازم انتی اكسیدان ها و ویتامین ها می باشد.

رتینوپاتی ديابتی

تأثیر اپتی ویژن بر مشکلات چشمی دیابتی ها (رتینو پاتی دیابتی):

دیابت زمانی رخ می دهد که بدن قادر به تولید میزان کافی هورمون انسولین نباشد و یا اثر انسولین تولید شده کاهش یافته است. انسولین در بدن با استفاده از غذاهایی که فرد می خورد تنظیم می شود. بدن افراد دیابتی قادر به تنظیم میزان قند و دیگر کربوهیدرات های مورد نیاز به روش معمول نیست. آمار جهانی نشان می دهد از هر 25 نفر یک نفر مبتلا به دیابت است که این آمار در مناطق جنوب آسیا بیشتر درگیری چشمی در اثر دیابت دارند. البته  عده زیادی هم رتینوپاتی خفیف دارند و ممکن است هرگز میزان دید و بینایی تحت تأثیر قرار نگیرد.

 


نقش اپتی ویژن در دیابتی ها چیست؟

برای سن های بالاتر مخصوصاً برای افرادی که به بیماری دیابت دچار هستند، اکثراً از این بیماری آگاه نیستند. دیابت ممکن است به چشمانشان آسیب برساند. برخی بیماران زمانی متوجه این موضوع می شوند که دیگر دیر شده است. اپتی ویژن قند خون در مویرگ ها را پایین می آورد و باعث بهبود رسیدن مواد غذایی به شبکیه چشم می شود و در نتیجه از رتینوپاتی دیابتی پیشگیری می کند. همینطور وجود لوتئین در بهبود سلامت مکولا در بیماران رتینوپاتی لازم و ضروری است.

آب مروارید

کاتاراکت یا آب مروارید و تأثیر اپتی ویژن بر آن:

آب مرواید عبارت است از کدر شدن عدسی چشم که به صورت طبیعی شفاف است. آب مروارید نیز باعث تاری دید می شود.

عدسی از آب و پروتئین ساخته شده و شفاف است تا نور بتواند از آن عبور کند. گاهی اوقات بخشی از این پروتئین ها تغییر یافته و منجر به کدورت قسمت هایی از عدسی می شوند. در نتیجه نور به خوبی به شبکیه نمی رسد و اختلال بینایی ایجاد می شود که این پدیده را آب مروارید می نامند. در مراحل اولیه تنها بخش کوچکی از عدسی کدر شده و شاید آب مروارید مشکلی ایجاد نکند، اما در بیشتر مواقع این روند ادامه می یابد و بخش بزرگی از عدسی کدر می شود و بینایی را مختلف می سازد. سرعت پیشرفت آب مروارید در بین افراد مختف متفاوت است. آب مروارید ناشی از افزایش سن به تدریج و طی چند سال پیشرفت می نماید. آب مروارید در افراد جوان و افراد دیابتی ممکن است به سرعت و طی چند ماه پیشرفت نماید ولی سرعت پیشرفت آب مروارید در هر فرد را نمی توان دقیقاً پیشگویی کرد.

 

در مراحل اولیه و در افرادی که مستعد ابتلا به این بیماری هستند می توانید با استفاده از اپتی ویژن نامحدود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند. چرا که این محصول حاوی لوتئین، ویتامین های مؤثر برای چشم و همین طور سلنیوم یک آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب های ناشی از اکسیداسیون (Oxidative Damage) پیشگیری کرده و از این طریق نیز بهبود بینایی کمک می کند.

مشاغل با حساسيت چشمی

اپتی ویژن بر مشاغلی که نیاز به فعالیت بینایی بالایی دارند، چه تاثیری دارد؟

چشم نیز مانند دیگر اعضا بدن در صورت استفاده زیاد (همراه با تمرکز و خیرگی) دچار خستگی و ضعف می شود. از این رو است که زمان استراحت و خواب، چشم ها بسته می شوند تا به تجدید قوا بپردازند. اما بسیاری از گروه های شغلی که فعالیت چشمی بالایی دارند، دچار خستگی چشم و ضعف بینایی می شوند. رانندگان، خلبانان، سربازان، مهندسان کامپیوتر و IT، متخصصان آزمایشگاه ها که با میکروسکوپ کار می کنند و دیگر مشاغل مشابه از این دسته هستند.

شب کوری یا Night Blindness نیز از جمله عارضه های چشمی است که اپتی ویژن اثرات مثبتی بر آن دارد.

اپتی ویژن با تقویت چشم و بینایی در حفظ سلامت و جلوگیری از ایجاد و پیشروی عوارض چشمی در گروه های شغلی با حساسیت بینای بالا بسیار مؤثر است.

 

میزان مصرف:

توصیه مصرف عمومی آن روزی یک یا دو عدد است. اما طول دوره مصرف به نوع بیماری های مختلف بستگی دارد. ادامه مصرف آن در پیشگیری بیماری هایی مانند: رتینوپاتی، مکولار دجرنیشن،  آسیب های چشمی افراد دیابتی، آسیب های چشمی در ناشی از هایپرتیروئیدی و ...بسیار مؤثر است. در هر صورت متناسب با استفاده زیاد از چشم ها نیاز به حفاظت، تقویت و سلامت آن نیز وجود خواهد داشت.

نورگريزی

آیا چشمان شما یا یکی از اعضای خانواده شما به نور حساس شده است!!؟ حتماً مطلب زیر را بخوانید.

 

PHOTO PHOBIA فوتو فوبیا (نور گریزی) چیست؟

فوتوفوبی به معنای هراس یا گریز از نور است. فوتو فوبیا را حساسیت چشم ها به نور نیز می گویند. شخص مبتلا به فوتوفوبیا نمی تواند نور و روشنایی را تحمل کند.

منابع این نور و روشنایی عبارتند از: نور خورشید، نور لامپ مهتابی یا لامپ کم مصرف، نور لامپ های معمولی (زرد رنگ) و یا نور شمع یا آتش. این عارضه به ویژه در شب ظهور پیدا می کند و البته در روز هم مشاهده می شود، مثل رانندگی موقع ظهر در جاده و در شرایط خاصی برای کارگران دارای مشاغل خاص مانند کارگران صنعت ذوب آهن که به کوره و مواد گداخته خیره می شوند.

 

اگر چشم های کسی نسبت به نور حساسیت شدیدی داشته باشد، هنگام مواجهه با روشنایی، چشم های خود را تنگ کرده و یا می بندد. دلایل زیادی باعث حساسیت چشم ها نسبت به نور می شوند، اما مهم ترین آن ها وجود یک بیماری زمینه ای در فرد است که فوتو فوبیا از علائم آن می باشد و خودش یک بیماری محسوب نمی شود.

اگرچه در بیشتر موارد، فتو فوبیا خطری ندارد، اما گاهی اوقات نشان دهنده یک مشکل جدی تر است.

 

علائم فوتو فوبیا:

تعدادی علامت قابل مشاهده برای تشخیص حساسیت چشم ها به نور وجود دارد که عبارتند از:

-احساس ناراحتی در چشم ها

-بستن چشم ها

-تنگ کردن چشم ها

-سوزش چشم ها

-ریزش زیاد اشک

 

این علائم هنگام قرار گرفتن فرد در مقابل نور شدید ایجاد می شوند. در برخی موارد به جز حساسیت به نور هیچ کدام  از علائم بالا وجود ندارند ممکن است فردی یک روز هیچ علامتی را نداشته باشد، ولی روز بعدی این علائم را نشان دهد.

 

هر فردی ویژگی های مختص به خودش را دارد و علائم متفاوتی را تجربه می کند. همچنین این حساسیت به علت زمینه ای بستگی دارد. در سایر موارد، افراد دچار علائم دیگری می شوند که بستگی به بیماری دارد و باعث حساسیت چشم ها به نور می شود. در بیشتر موارد اگر علت زمینه ای را درمان کنید، میزان حساسیت به نور کم شده و فوتوفوبیا از بین می رود. اپتی ویژن در بهبود سلامت چشم جهت کاهش حساسیت به نور بسیار موثر و مفید است.

میزان مصرف

روزی ١تا ٢ كپسول مصرف شود.

برای تاثیر مطلوب سه ماه مصرف توصیه می شود

این محصول هیچگونه عوارضی ندارد.

قابل تهیه از داروخانه های معتبر سراسر كشور

دارای مجوز از وزارت بهداشت

فرم تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

اطلاعات تماس

خیابان مطهری، بعد از چهارراه مفتح، خیابان سلیمان خاطر، پلاک 116، برج دلتا، طبقه اول

اطلاعات تماس

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.