۲۶۱۰۴۲۴۰ - ۲۶۱۰۴۲۴۱ - ۰۹۱۲۴۷۹۰۱۰۵

جهت تعیین وقت و مشاهده نمونه کارها تماس بگیرید

نیاوران، مجتمع نارون، طبقه چهارم، واحد ۴۰۶

اطلاعات تماس

لیپوماتیک


لیپوماتیک چیست LIPOMATIC

بیشترین سوالات در لیپوماتیک بر این نکته متمرکز است که لیپوماتیک چیست، عوارض لیپوماتیک چیست و همچنین اینکه برتری های این روش نسبت به روش های گذشته چیست. لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربیهای موضعی زیر پوست می باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز می سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا مشهود می باشد.

 

روش انجام

در عمل، این روش لیپوساکشن با یک لوله کانولا ساکشن ارتعاشی تسریع می شود. روش لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) با یک موتور بادی کار می کند که با هوای فشرده ای که سه حرکت نوسان، چرخش و ارتعاش را برای لوله کانولا فراهم می کند، راه اندازی می شود. در نتیجه این سه حرکت، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود که بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند. اصل امولسیون امکان خارج سازی بافت چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های دیگری مثل عضلات، عروق خونی و عصب ها را فراهم می کند. این مساله منجر به دوره ریکاوری سریع تر پس از عمل می شود. روش لیپوماتیک همچنین در نواحی دشوار یا نواحی حاوی فیبروز دقیق تر عمل می کند .لیپوماتیک در قیاس با لیپوساکشن دستی سنتی یا لیپوساکشن لیزری، باعث سوزش پوست (نرکوز پوست) نمی شود و  ورم کمی را ایجاد می کند. این روش باعث انقباض بیشتر پوست می شود، نتایج بهینه ای را در نواحی فییبروزی بوجود می آورد و در خارج سازی ایمن چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های مجاور توانایی فوق العاده ای دارد.

در این روش ، سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده (توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

موارد استفاده

لیپوماتیک برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران، ساق پا و اطراف زانو، ناحیه پشت، درمان چاقی صورت شامل رفع غبغب و همچنین بازو استفاده می شود.

همچنین ازلیپوماتیک می توان برای جراحی مجدد و نیز همراه با سایر تکنیک های لیپوساکشن معمولی برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران استفاده  کرد.

 

مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC  نسبت به سایر روش ها

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچگونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (6 ماه) و لیزر لیپولیز (4-2 ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

3- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.

4- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانیتر است.

6- ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.

7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روش های دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.

8- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.

9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روش های دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.

10- گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردیکه شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانیکه با لیپوماتیک چربی های آنها تخلیه نشده است، عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود. ic با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation)  سلول های چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلول های چربی گردد، سلول های بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید.

ویژگی های لیپوماتیک

ویژگی های لیپوماتیک

-    بدون درد

-    بدون نیاز به بیهوشی عمومی، تنها با تزریق مقادیر اندک بی حس کننده موضعی

-    فقدان خونریزی، کبودی و تورم

-    کمترین زمان نیاز به بستن گن، نسبت به سایر روش ها

-    فقدان ریسک آمبولی

-    عدم ایجاد ناهمواری در سطح پوست

-    عدم نیاز به بستری

-    عدم عود مجدد چربی ها

-    امکان تزریق چربی خارج شده، جهت حجم دهی به صورت، باسن و ...

-    محل برش بسیار کوچک 3 میلیمتری

-    سفت شدن سریع پوست پس از برداشت چربی ها و عدم بروز شلی و افتادگی

 

پرسش های متداول

آیا تجمع چربی در اطراف زانو و غبغب نیز با این روش قابل خارج کردن است؟

بله نازک بودن کانون برداشت چربی این دستگاه نسبت به دستگاه لیپوساکشن، امکان از بین بردن چربی در مناطق با وسعت کمتر را نیز فراهم می کند.

 

آیا پوست پس از انجام لیپوماتیک شل و آویزان نخواهد شد؟

خیر، امواج اینفراسونیک، سلول های افزاینده قوام پوست را تحریک نموده، منجر به افزایش قوام پوست و جمع شدن سریع پوست ناحیه مورد نظر خواهد شد.

 

آیا در این روش نیز همانند لیپوساکشن، ناهمواری در پوست ایجاد می شود؟

با توجه به امکان برداشت همزمان چربی های سطحی و عمقی، خوشبختانه انجام لیپوماتیک منجر ایجاد ظاهر ناهموار در سطح پوست نخواهد شد.

 

آیا برش جراحی در ناحیه عمل باقی می ماند؟

از آنجائیکه برش لازم برای انجام لیپوماتیک، بسیار کوچک و حدود 3 میلی متر است، نیازی به زدن بخیه نداشته و به سرعت بسته خواهد شد، لذا بافت اسکار (جوشگاه) تشکیل نمی شود

 

من قبلا لیپوساکشن کرده ام اما هنوز چربی اضافه دارم، آیا می توانم از این روش استفاده کنم؟

بله، امواج اینفراسونیک این دستگاه، چسبندگی بافت های آسیب دیده را از بافت زیرین جدا می کند.

 

آیا در این روش نیز مانند لیزر لیپولیز و لیپوساکشن، دوباره چربی ها عود می کنند؟

خوشبختانه با توجه به کوتاه بودن زمان عمل و فقدان اعمال ضربه و حرارت، می توان براحتی تمام چربی ها را خارج کرد و لذا عود اتفاق نمی افتد.

 

آیا می توان این عمل را با عمل تزریق چربی بطور همزمان انجام داد؟

بله، از آنجائیکه چربی ها در این روش بدون آسیب خارج می شوند، می توان آنها را در محل های دلخواه از جمله گونه، لب ها و خطوط خنده تزریق کرد. عمر این چربی ها از چربی هایی که با ساکشن خارج می شوند بیشتر خواهد بود.

 

آیا پس از عمل نیاز به استراحت طولانی مدت دارم؟

خیر، با توجه به ساده بودن، عمل، عدم نیاز به بیهوشی عمومی، ناچیز بودن میزان درد، کبودی و تورم، بیمار قادر خواهد بود به سرعت به کار و زندگی روزمره خود بازگردد.

 

من مبتلا به کم خونی هستم، آیا می توانم بدون تشدید کم خونی از این عمل استفاده کنم ؟

بله،  وجود حسگرهای بافتی در سرکانولای دستگاه و حرکت سع بعدی آن، باعث می شود عروق خونی حین عمل آسیب ندیده و خونروزی حین عمل اتفاق نیفتد.

تماس با ما

تماس سریع
0%
0%

0% تخفیف ویژه

 

مسئولیت محتوای درج شده در این صفحه بر عهده آگهی دهنده است و سامانه 24D هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.